20 Nisan 2024 Cumartesi

KÖŞE YAZARLARI

Şeref CİHAN

Şeref CİHAN

BİR ZAFERDEN DAHA DA FAZLASI

 

30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı’ nın ve Zafer Bayrmımın yıldönümü….

            30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı’nın ve Zafer Bayramı’mızın 96. Yıldönümü…Basitleştirilmek, geçiştirilmek istenen tarih….

 

            Kimilerinin hep bu tarihin yıldönümünde  her ne hikmetse hep hasta olduğu, rapor aldığı tarih…

 

            Cennet mekan, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemâl Atatürk, büyük Türk milletine yüce yaradan tarafından hediye edilmiş bir deha idi…

 

            Türk tarihini iyi bilen Sarı Gazi, Büyük Taarruzu Türkler’in zaferler kazandığı tarih olan Ağustos ayında yapmıştır. Büyük Türk Hakanı Alpaslan’ın Malazgirt Destanının yıldönümü 26 Ağustosta Büyük Taarruzu başlatması, 30 Ağustos’tan 9 Eylül’e dek düşmanı süpürmesi ve Sevr denilen paçavrayı yırtıp atması…

 

            Asırlarca devleti ele geçiren devşirme zihniyetçe, “etrak-ı bi idrak denilerek aşağılanan, vergi ve savaş yükümlüsü yapılan, Osmanlı kurulurken temeline canını, kanını koyduğu unutulan Türkler ile kazanılan büyük bir zafer…

 

            Neydi bu zaferi büyük kılan, fazla yapan?

 

            1699’da Osmanlı’nın ilk toprak kaybı ile başlayan ve 1922’ye kadar süren Türk’ün geri çekilmesi son bulmuştur.

 

            Sömürgeci batının Türkler’i Anadolu’dan çıkarıp atma ve Asya’ya geri gönderme emelleri gerçekleşmemiştir. 1923 tarihli New York Times gazetesi Türk Kurtuluş Savaşı için; “ Bir avuç Türk dünyaya meydan okudu” demiştir.

 

            Eğer Anadolu geçilse idi şu anda yapılmak istenen ve yönetimimizdeki pek çok kişinin de maşalığını yaptığı, sözde büyük israil için en büyük engel kalkmış olacaktı. Büyük Atatürk’ün Büyük Taarruz’a “Rum Sındığı” imini vermesindeki manidarlığı iyi tahlil etmek gerekir.

 

            Hiç değinilmese de ingilizlerin  tertip ettiği son haçlı seferi yine bir büyük Türk Hakanının önderliğinde yine haçlıların bozguna uğratılması ile son bulmuştur. Kılıçaslan’ın, Selahattin Eyyübi’nin ruhlarını şâd eden aynı zamanda son İslam Ordusuna komutanlık eden Türk’ün son başbuğu ve ebedi başkomutanı Gazi Mustafa Kemâl Atatürk’tür.

 

            Bugün bu milleti devlet kurucu önderine ve milli ve manevi değerlerine düşman etmek isteyen  haçlı zihniyetine hizmet eden vatan hainlerini iyi tespit ediniz. Atatürk önderliğinde kazanılan bu gerçek ve büyük zaferi yok saymak ve saydırtmak isteyenlerin bu ülkeyi yıkmak isteyen dünün haçlıları bugünün emperyalistlerine hizmet ettiğini asla ve asla unutmayınız.

Tarihin Türkler’e  ne rol yüklediğini ve özellikle bu coğrafyada Türk isminin ve varlığının devam etmesi gerektiğini aklınızdan sakın çıkarmayınız.

 

            Büyük Atatürk’ün de dediği üzere; “Bu memleket tarihte Türk’tü, hâlde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır” !

 

            Devlet kurucu önderimiz Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve tüm şehitlerimizin ruhları şâd mekânları cennet olsun!

 

            YÜCE TÜRK MİLLETİ’NİN ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN!

 

            NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!!! 

Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı