29 Eylül 2023 Cuma

KÖŞE YAZARLARI

Şeref CİHAN

Şeref CİHAN

EY TÜRK GENÇLİĞİ!

 ……………..
“İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, MEMLEKETİN DAHİLİNDE, İKTİDARA SAHİP OLANLAR GAFLET VE DALÂLET VE HATTÂ HIYANET İÇİNDE BULUNABİLİRLER. HATTÂ BU İKTİDAR SAHİPLERİ ŞAHSÎ MENFAATLERİNİ, MÜSTEVLİLERİN SİYASİ EMELLERİYLE TEVHİT EDEBİLİRLER.”
 
 Demiş, Büyük Atatürk….
 
            Gündem ne peki? İmralı ile görüşmeler sürecek, yok biz dağdaki ile mücadele , siyasi uzantısıyla müzakere ederiz diye utanmazlar çıkıp çıkıp ortalarda  beyanat veriyor.
 
            Televizyon kanallarının büyük bir bölümü de tüm bu ihanetleri normal bir süreç gibi vatandaşa sunup, uyutmaya devam ediyorlar, herkes ihanet içinde.
 
            Şehit kanlarını hiçe sayanlar, kanla abdest alanlar, kanla namaz kılanlar. Dün, televizyonda pensilvanya sözcüsü Hüseyin Gülerce’nin dehşete düşürecek konuşmaları. Türkiye^de tahrip edilen hukuk içerisinde hukuk dersi vermeye başladılar ne yazık ki…
 
            Selahattin demirtaş denilen terörist temsilcisi, İmralı daki köpeğin heykelini dikeceklerini meydanlarda haykırırken bu Gülerce ler neredeydi? Şimdi adam olmayan bu zavatlar muhatap alınıp ihanet müzakereleri yapılıyor.
 
            Dün görüşenleri şerefsiz ilân edenler , bugün kıvıra kıvıra bir hâl oldular.
 
Bop eşbaşkanına  bir sorun bakalım, efendi hani idam cezası getir,ilecekti? Hani dağda eşkıya ile kucaklaşan terörist vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılıcaktı? Yoksa o söylemler, vatandaşın gazını almak için mi söylenmişti?
 
Buram buram ihanet kokuyor. İhanet çorbası yapılıyor, en tepedekiler, basın yayının büyük bir bölümü yani satın alınmış omurgasızlar, hepsi karaktersizliklerinden ihanet kazanına atıyor.
 
Bu arada pasif muhalefet Devlet Bahçeli de; nokta bir deyiş ile bu olanları özetledi; “recep tayyip öcalan” diyerek…
 
Tarih bunları bir kenara not ediyor.
 
Atatürk’ün ileri görüşü bir kez daha tescil ve tasdik olunur’
 
“EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLÂDI! İŞTE, BU AHVAL VE ŞERÂİT İÇİNDE DAHİ, VAZİFEN; TÜRK İSTİKLÂL VE CUMHURİYETİNİ KURTARMAKTIR! MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR!”
Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı