20 Nisan 2024 Cumartesi

KÖŞE YAZARLARI

Şeref CİHAN

Şeref CİHAN

YUH ARTIK !

 Yılı geçmiştir, mümtazer türköne çıkıp; " "Osmanlı gibi büyük düşünülmesini öneriyorum. Yani apo ya paşa rütbesi verilebilir. Osmanlı mantığıyla yaklaşırsanız, Bodrum Türkbükü'ne gönderilmesini öneriyorum." diye zırvalamıştı.

          Geçenlerde, medyada isyancı Mehmet'in torunu olduğu iddiaları dolaşan, arada ağlamaklı halleri olan, bülent arınç çıkıp, terörist temsilcisi, bdp eşbaşkanı gülten kışanak olduğı öne sürülen şahıs için; "  "onun yerinde olsam ben de dağa çıkardım" sözünü söyledi. Hangi akla hizmet ettiyse?

           Durun daha bitmedi. Yine bülent arınç ın adres gösterdiği, teröristbaşının lise arkadaşlarının açıklamları da evlere şenlik.Öncelerde Merkez Bankasından başkanlık yapan ve şu anda cumhurbaşkanı başdanışmanı olan durmuş yılmaz, bebek katili için;  "dindar biriydi, namazını kılardı. Hemen hepimiz gibi Anadolu'dan, köyden büyük şehre gelmiş bir öğrenciydi. Mütevazı, çekingen biriydi " derken, tapu kadastro meslek lisesi mezunu, durmuş yılmaz ın devresi olan yakup ince de, nurcuların çay davetine çağrılmasına rağmen götürmediği alt devresi eşkiyabaşı için; " Eğer o gün onu, nurcuların davetine çağırsaydım, nurcular onu bir daha kimseye kaptırmazlardı. Onu da bizimle birlikte götürmediğim için  o gün bugündür vicdan azabı çekiyorum.” diyor. 

        Biz de yedik canım, "ufo gören masum köylü"yüz. Şakirt apoymuş...

        Ne kadar da masum, değil mi? "pamuk prenses ve yedi cüceler " masalı dinliyoruz sanki... Adam otuz bin kişinin kanına girmiş, oslo fatihi hükümet sayesinde imralı dan halen daha örgütü yönetmesine fırsat verilen eli kanlı bir câni...

       Namazdı niyazdı, dindi kullanılarak masum "güccük apo" huzurlarınıza getiriliyor. Bu kadar din diyanet biliyorsunuz madem, bu itin kanına girdiklerinin hesabı ne olacak? "Kısas" değil mi bu eşkiyabaşının cezası, ayrıca yine "bağy" ( devlete isyan) suçu değil mi islam hukuku na göre bu itin ve temsilcilerinin yaptığı. Dini âlet ederek bu milleti kandırmaya çalışmayın!

       Yukarıdakileri sırayla okuduğunuzda, insanın aklına ne yapılmaya çalışııldığına dair soru işaretleri geliyor. Eşbaşkanın yardımcısı, dağa çıkardım, diyebiliyo, adres gösterdikleri vatandaşlar eşkiyayı yumuşatıcıya batırıp basın vasıtası ile milletin önüne servis ediyor.  mümtazer  efendi zaten en baştan paşalık biçmişti, ite!

       Ben de derim ki; bu ülkede şehit aileleri çok sabırlı davranıyor. Ben onların yerinde olsam aynı acıları çeksem, alır elime silahı hükümetin yapamadığı temizliği yapar teröristleri imha ederdim. Ben mecliste olsam, kanunu çıkarır, imralı daki it başta olmak üzere, vatanın kuyusunu kazan teröristler için idam cezasını getirirdim. Nasılmış kendini başka birinin yerine koymka arınç efendi? Terörist temsilcisinin yerine kendini koyacağına, şehit ailelerin yerine kendini koymayaı denesene! 

      Bu nasıl bir anlayıştır? İmralı daki it için, ev hapsini yakında yine basın vasıtası ile milletin kulağına, yaptıkları yolların haberleri arasında üflemeye başlarlarsa şaşırmayın. Biz de yeriz hani... Farkında iseniz, idamın geri getirilmesi tartışmaları saman alevi gibi geldi geçti. Geçenlerde idamı istenenler şeker tadında ikram ediliyor.

"

Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!
 
 
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
 
 
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.
 
 
 

Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı."  diye İstiklâl Marşını yazan Mehmet Akif ve tüm şehitlerimizn kemikleri sızlatılıyor, kendini bilmezlerce!
 
 
 
 
 
     
   
      Büyükşehir yasası da çıktı. Artk kimileri başkanlık, kimileri paşalık, kimileri eyalet hayâl ediyordur. Eşkiyabaşını masum servis edenlere ben de başka bir hikaye servis edeyim; hâyal ettiğiniz memlekette, ancak kanla abdest alınır,  okyanus ötesinden gelir biri gametler, o pek gurur duyduğunuz barzani, mümtazer, dağa çıkardım diyen vatandaş, obamanız ve diğer eli kanlılar saf tutar, apo da başınıza imam olur, namaza durursunuz! Ne namazına? "Türkiye'ye kedi bile vermeyiz" diyen, öldüğü iddia edilen eli kanlı talabani'nin cenaze namazına! Çarpılmazsanız, namazdan sonra da halay çekersiniz! 
Nasıl oluyormuş? Milleti kandırmaya çalışmayın! Kim masum, kim değil, gayet iyi biliyoruz! 
Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı