29 Eylül 2023 Cuma

KÖŞE YAZARLARI

Şeref CİHAN

Şeref CİHAN

TAKSİM TAKSİM MEMLEKET!

Eşbaşkan gezi parkı ile ilk açıklamalarında , bu işin arkasında DHKP-C var , hükümeti yıpratmak istiyor diyor… Meydanlara inen sapla samanın karıştığı, kendisine muhalif herkes için, çapulcu, vandal  ve diğer yakıştırmalar yapılıyor. Camilere girdiler, başörtülü olanlara saldırdılar diye milleti kışkırtıcı ifadeler var ancak PKK dan bahsetmiyor.

 Halbuki sosyal medyada akepeseverler, gezi eylemcilerini, pkk yı kullanarak eleştirmişlerdi. Bunun yanında bu güruh mallarına verilen zararları , meydanda üreyen pkk ve yandaşları ile işbirliğini işaret ederek, emniyet teşkilâtına sahip çıkmıştı.. Peki , daha dün polislerimiz, askerlerimiz şehit edilirken, barış süreci saçmalığının ardında, hükümetlerinin(akepe) teröristle, apo piçi ile, pkk ile, bdp ile pazarlık etmesini savunup, ağzını şehitlerimiz için açmayıp aman ha “barış süreci” diyenler, bugün emniyetçi, polisçi olup mangalda kül bırakmıyorlar. Be riyâkârlar, dün teröristler emniyete molotof atarken, şehrin göbeğinde otobüs yakarken, bu teröristlere bu teröristlerle pazarlık yapanlara niye aynı tepkiyi vermediniz diye sormak lâzım sizlere… Ama sizler cevap veremezsiniz. Çünkü yağdanlAK gençliksiniz…Ötesine gidemezsiniz…

Sonra memlekete döner eşbaşkan, Fas’tan, sair ülkelerden… Dün bindirilmiş kıta diye eleştirenler, telefon mesajları ile harekete geçirilip, devletin imkânları ile Atatürk Havalimanına taşınır…Orada eşbaşkana hürmetlerini belirtecek olan gurup; “Yol ver gidelim, Taksim’i ezelim” sloganları atar, ancak eşbaşkan bunlara sus demez… Daha geçen mart ayında ise Bursa’da MHP mitinginde “vur de vuralım, öl de ölelim” diye bağıranlar için eşbaşkan; “senin teröristin kötü, benim teröristim iyi mantığı olamaz” demiştir oysa… O zaman, o vatandaşları dolaylı olarak terörist ilân eden eşbaşkan, taksime gitmek için yol vermesini isteyenleri nereye koyar acaba? Şimdi bu güruh senin teröristlerin mi oluyor ey eşbaşkan?

Bugün taksime gittiğinizde bölücübaşı piç aponun resimlerini açanlar, pkk yardakçısı sabahat tuncel denilen meclisteki terörist cirit atıyor ancak eşbaşkan tatyyip’in, hiçbir hükümet yetkilisinin, hiçbir akepelinin bunlara ses çıkardığın da yok. Çünkü pkk ile bunlar arasında yapılmış bir müzakere var. Daha 06.03.2013 tarihinde pkk Şırnak Cizre’de olaylar çıkartıyor, bir tane bile biber gazı yok ortada…. Hükümet yine eyvallah diyor terör örgütüne… Neden???  Neticede akp, hükümet, eşbaşkan pkk yı kanatlarının altına almış vaziyetteler…  Şimdi memleket sevmek aklına gelenler neden siz bu olanlar için oy verdiğiniz adamları eleştirmiyorsunuz? Neden bu adamları ısrarla desteklemeye devam ediyorsunuz? Siz eleştirmedikçe akan şehit kanlarının vebâllerine ortak oluyorsunuz!

Ey ak gençlik, sizler barzaniyi , gurur duyarak kongrelerde bağrınıza bastınız ama bizler yol verdik gidin pkk yı ezin artık! Ama yapamazsınız değil mi? Eşbaşkanınıza, müzakere ettiği apo piçine ayıp olur, müzakere süreciniz af edersiniz, barış süreciniz bozuluverir. Miting gençliği sizi!

Dış kaynaklarda Taksim’e yapılacak avm nin tayyip in damatı olan berat albayrak ın sahip olduğu çalık holdinge verileceğine dair haberler var… Dün de ortaklardan birinin arınç ın oğlu olacağı iddiaları vardı… Çok manidar değil mi… Zira eşbaşkan geri adım atmadı… “Diren”iyor hâlen

HA BU ARADA TÜM BU GÜNDEMDEKİLER VARKEN MECLİSTEN USUL USUL PETROL YASASI GEÇİRİLDİ AKEPE SAYESİNDE. E NE OLACAK DEMEYİN…ORMANLAR BU YASA İLE PETROL SONDAJINA AÇILDI. PETROLÜ DEVLET DEĞİL YABANCILAR ARAYACAK. KUYU BAŞINA DEVLETİN ALDIĞI HİSSE, YÜZDE ONDAN , YÜZDE BİRE DÜŞÜRÜLDÜ VE ARAMAYI YAPAN BU YABANCI FİRMALAR VERGİDEN MUAF TUTULDU.   

GEÇMİŞLER OLA…. NAMUSUNUZA, İFFETİNİZE BİR ŞEYLER OLMUŞ MUDUR SİZCE?

Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı