20 Nisan 2024 Cumartesi

KÖŞE YAZARLARI

Deha Onur Akdemir

Deha Onur Akdemir

ARAFTA KALDIM...

 Arafta kaldım. Hocam dediğim, vekilim dediğim, abim dediğim şimdilerde Başkanım dediğim Alim Işık'a sert yazmayacağımdan dolayı kalemi kenara asmış "ulan Onur seni yanlış anlamaz hocan ama düşmanlarına koz verirsin" diyip sinmiştim kedi gibi köşeme.

Kilometrelerce uzaktan vefa borcum olan Kütahya'ya "ne yapabilir? Nasıl katkı da bulunurum" diye kafa yorup 2. Aşkım mavilacivertlileri uzaktan seyre daldım.

Mavi şimşek emin ellerde çünkü. Öyle ya benim abim diyebileceğim, yüzüme direk hiç kasmadan sövüp sayabilecek, ilk evliliğimde söz yüzüklerimi bile takması için dil döktüğüm canım abim Cahit abim var. İçimiz rahat ya..

Daha önce ki başkanlığı döneminde hastaneye yanında konuştuğumuz, kendine geldiğinde ilk topçularını soran Cahit Özel abimden bahsediyoruz... O benim hem abim, hem ülküdaşım hem reisim, dahası mi? geldiği yeri unutmamak adına! köyünde giydiği çarıkları masasının karşısına asarak; kendine sürekli "nereden geldiğini unutma" diyen adam. Adam gibi adam.

10 kasımda geri zekalı, had bilmez, aşağılık bir yorumla gündeme gelen insan müsvettesinin top oynatıldığı Kütahyaspor'umda Başkan benim abim...

Mesajları gördüğümde ilk düşünce şu oldu. Aman cahit abi sakin kalkıp kalbine zarar vermese! Öyle ya ÜLKÜCÜ benim abim. 9 ışık doktrin terbiyesi almış, ocak adabını bilen Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurususuna laf edildi , hemde kendi topçusu diye kalkar yerinden arabasına biner tekme tokat hakkettiği gibi karektersize dersini verir dedim...

Aradan saatler geçtiiiiii Aradan günler geçtiiiiiii Uydurmasyon bir kınama! 3 veya beş bilemedin 15 gün sonra da affedildi diye bir haber... Abi!!! Hayırdır. Neyin affı. Ne affı. Sen kulubün başkanısın kendine gel. Onun ayağından gelecek golle çıkacaksa bu takım 10 yıl daha kümede kalsın. Ben Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusuna hakaret edecek bir kişinin affedeninin Ülkücü abim olduğuna inanmam inanamam.

Ben senin ulaka, şımarık, çok bilmiş kardeşin olarak yazdım, hatta neler yazmak istiyorum da basın savcısı ile hem uğraşamam, hem de ulusal bir proje içerisinde çalışırken kimseye malzeme veremem.

Bak abi. "bin Ali, İn Ali" dedikleri gibi Binali Yıldırım'ın başbakanlığı gibi fasonsa kulüp başkanlığı bilelim. Değilse taraftar baskısıymış, siyasi baskıymış vız gelir tırıst gider!

Senin taraftarında ülkesinin kurucusuna sadece rahmet okuyacak kadar asil. Hele ki Alim hocaya şunu diyorum. Kütahya belediyesinin girişine göstermelik T. C. ibaresini yaptırmadıysanız, şu karekter yoksunu oksijen israfı minnetsizi kulüpten uzaklaştırın.

Fikir özgürlüğü mü dediniz yoksa bu meseleye. Ben de zamanında doğum kontrolü bilinçlendirilmesi yapılsaymış keşke 20 küsür sene önce diyeyim. Siz yanınıza sokulan AKP zamanı yandaş, MHP iktidarında "Ülkücüydüm zaten" diyenlerle yol aldıkça ne diyeyim size.....

Allah aşkına ya lütfen şuna cevap verin attı golle mi şampiyon olacaksınız! Bir karektersiz size en pahalı hediyeyi verse alıp kabul mu edeceksiniz? Ne yani bir hediye ile ya da gol ile tüm yaptıkları sineye mi çekilecek? Benim bir gururum var. Adım gibi onurum var...

Sen ancak bir topunun formsuzluğunu, kulüp içi davranışlarını cezalandırır istersen affedersin...

Benim ülkemin kurucusuna dil uzatan bir şebeğin şehrin simgesine işi yok. Bunu affetmek size bile fazla zul gelir.

Ülkücü duruşunuzda eksilme olmaması umuduyla
Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı