29 Eylül 2023 Cuma

KÖŞE YAZARLARI

Şeref CİHAN

Şeref CİHAN

ONUR KİM SİZ KİM?

 Ankara da son bir haftadır hummalı çalışma, güvenlik tedbirleri üst düzeyde…
Geçen hafta sonu eşbaşkan ve akepesinin kongresi var…
 
Musluğun başında olan sizler, hiçbir masraftan kaçınmamışsınız…
 
İleri demokrasi diye bir taraflarını yırtanlar, kongreye gelecek gazeteler için düzenleme yapıyor , ambargo koyuyorlar… Neden? Eşbaşkanı eleştiren gazeteler bunlar… Eleştirilmeye tahammülü olmayan bir zihniyet…  Ancak, tüm şakşakçılar toplanmış, alkışlar, tezahüratlar gırla… Bir de duygusallaşıp salya sümük ağlayanlar… Memlekette kalkan şehitlerimizin cenazelerinde üç maymunu oynayan takımdan bunlar… Ergun Poyraz’ın kulakları çınlasın. Kitabına boşuna “Takunyalı Führer” ismini vermemiş… Bunların ileri demokrasiler böyle işte… Eleştirmeyr tahammül yok, şakşakla, yalakalık yap!!!
 
 Kongre salonundakiler kendinden geçiyor, hayat onlara güzel, bakın bu arada dışarıda neler oluyor? Birkaçına bakalım: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Ankara Söğütözünde  yeni binasının aylık kirası 980.000 TL, durun daha bitmedi, binanın beş yıllık kirası peşin ödendi…Eşbaşkana yeni bina yapılıyor, nerede? Atatürk Orman Çiftliği’nde. Şimdiye değin üç bin ağaç kesildi(sözüm ona bunlar Osmanlı takılıyorlardı, ne demişti Fatih;”Yaş kesenin başını keserim”), 300 milyon TL de eşbaşkan için harcanacak. Tabi bütçe de açık vermeye devam ediyor bu arada. Ne yapsın böyle olunca eşbaşkan? Benzine bilmem kaçıncı zam!!! Doğalgaza Ekim başından itibaren %10 luk zam!!! Senin pek sevdiğin yol arkadaşların, seni o kongrede şakşaklarken, Kütahya’da halk doğalgaz dolum merkezinin önünde, Fenerbahçe Galatasaray derbisi bilet kuyruğundan fazla kuyruk olmuş, zam evlerinin ocağına girmeden, gaz satın almaya çalışıyordu!!! Ama Kütahya bunu hak etti!!! Ziyadesi ile hak etti!!! Sen değil %15, %45 zam yapsan seçim sandığını koysan Kütahyalı’nın önüne, daha da oy verir sana!!! Sen Kütahya’ya özel doğalgaz zammı yapmalısın bence!!!
 
Tabi memlekette bunlar olur iken, helâllik isteyip duruyordu eşbaşkan kongresinde… Ben hakkımı helâl etmiyorum. Tüyü bitmemiş yetimlerden gidip helâllik isteseydiniz oradaki zevattan isteyeceğinize!
 
Akepeye, adaletsiz kalkınma partisi bunlar, Harun gibi geldiler, Karun gibi gidecekler diyen eski has partili fırıldak Numan da eşbaşkanının dolayısı ile de abd nin bağrına basıldı!!! Tükürdüğünü yalayanlar akepe de… Eski milli görüşçülerden kaç tane kaldı artık ha?

Bir de kongrenin “onur” konukları vardı. Mesela; eşbaşkanın 07.06.2007’de; “Bizim muhatabımız oradaki kürt liderler değildir, Irak’ın merkezi hükümetidir. Ben merkezi hükümetin cumhurbaşkanıyla da başbakanıyla da görüştüm. Bunun dışında bir kabile reisi ile ben görüşemem. Görüşmesi gereken olursa onlara ‘git görüş’ de deriz, bunu da yaparız. Ben görüşemem, barzani veya bir başkası... ”  dediği, pkk destekçisi, eli kanlı barzani! Ama yine tükürülen yalandı!!! barzani denilen, kabile reisi dediğiniz herif, “onur konuğu” olmuş, akepe kongresine gelmiş!!! Yetmemiş, salondaki şaşkoloz, yalakalar, Mehmetçiğimize kurşun atanların destekçisi, eli kanlı bu herif lehine tezahürat yapıyorlar; “Türkiye sizinle gurur duyuyor” diye!!! Allah kahretsin o gurur duyanların hepsini!!! “Sayın” eşkiyabaşına da meclis yolunu açarsa “ileri demokrasiniz” hiç şaşırmam. Zira, İmralı’da sürece katılabilir diye kapı aralamalar, görüşmeler yeniden başlayabilir demeler…Allah size kısmet etmesin!!! Şeref kim, siz kim! Haysiyet kim, siz kim! Onur kim, siz kim!!!
Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı