20 Nisan 2024 Cumartesi

KÖŞE YAZARLARI

Şeref CİHAN

Şeref CİHAN

ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA…

  Eşbaşkan, yani bop eşbaşkanı ortalığa çıktı, idam gelsin gelmesin diye milleti oyaladı, gündemi, yandaş medyası ile gıdıklayıp değiştirdi, arada bop un kendisine emrettiği, abd ve ab nin çıkmasını dört gözle beklediği “Büyükşehir Belediye Yasası” meclisten akapenin büyük gayreti ile geçti ve açılım zırvaları başladığında “çok güzel şeyler olacak” diyen, habur rezaleti yaşandığında sesi çıkmayan, şehit cenazeleri olduğunda kerhen de olsa “tvveet” atan cumhurbaşkanımızın olduğu köşke gitti. Artık cumhurbaşkanının da uyuyan, uyutulan halkın uykusunun daha da derinleştiği anı bekleyecek kadar vakti var imzalaması için yasayı. Gönül istiyor ki meclise geri göndersin yasayı… Gerçi gönderse bile tiyatral bir çalışmanın yapılacağı aşikârdır.
 (İleriki zamanlarda değineceğiz ama yukarıda bahsini yaptığımız idam ile ilgili bir hatırlatma yapalım; iktidar eyleyenlerin dediği üzere idamı kaldıran dsp-mhp-anap koalisyonu değildir. O zamanki koalisyon imralıdakinin idamını maalesef ertelemiştir. İdam cezasını kaldıran bizzat akepe hükümetinin kendisidir.)
Bu ülkede artık köy kalmayacak diye öğünen zekası sorgulanası beyinler; öncelikle köyler üretim bilincinin merkezidir, akepe zihniyeti önceki yıllarda tarım ve hayvancılık ürünlerine dolayısı ile üretimine yine emir aldığı yerlerin isteği doğrultusunda getrmiş olduğu kotalarla, ülkedeki üretimi ve üretime yönelik zihniyeti baltalamış, bu yasa ile de ortalıkta esip gürleyen ancak gizli kapılar arkasındaki teslimiyetçi zihniyetini bir kez daha ispatlamış, taçlandırmıştır.
Artık mahalle statüsüne girecek köylerde, köylü vatandaşlardan alınacak bilmem ne vergilerinden sonra köylerde haller nice olacak hep beraber göreceğiz… Denizli merkezdeki “Büyük Başkan”, kilometrelerce ötedeki  sınır “mahallesinin”(eski köyün) sorununa anında nasıl çözüm bulacak acaba?
Bu yasa ile beraber, büyükşehir il sınırları, il sınırının en uç noktasına kadar genişleyecek. İl genel meclisleri kalkacak, kapatılacak. Büyüşehir belediye meclisi görev yapacak. Bakınız; bu gelecek düzenleme yarınlarda Türkiye’mizin başına çok büyük dertler açacaktır.  10 senedir iktidar olanların psikolojik olarak önlerini açtığı pkk , habur, oslo zihniyeti rahat rahat at koşturur hale gelecek, adım adım bölünmenin önü açılmış olacaktır. Zaten hali hazırda başkanlık sistemi tartışılmaya başlanmış, önümüzdeki günlerde de beyinlere zehir gibi bu fikir artarak şırınga edilmeye devam edecektir. Bekir Bozdağ efendi’nin açıklamalarını hatırlayınız.
 Bu yasa ile Türkiye’miz merkezi yönetimden uzaklaştırılacak, devlet otoritesi gitgide zayıflaştırılacaktır. Verilen tavizler çığ gibi artacak, temizlenmesi zor durumlar gündemimiz olacaktır. Bakın ölüm orucu bahanesi ile dün de demokratik hak talep edenler için, anadilde savunma hakkının tartışılması, dün 2012 genel seçimleri öncesinde, Y-CHP de dahil teröristbaşı için ev hapsinin gündeme getirilmesi bu yasanın uygulanmaya başlaması ile daha da alevlenecek, can memleket daha da çıkmazlara sürüklenecektir.
 Bakmayın siz il merkezlerinde büyük şehir oluyoruz diye sevinmelere, açıklama yapılmalarına. Büyüyeceğiz zannı sadece ağızlara çalınmış bir parmak baldır. Zehrin etkisi ağızdaki tatlılık hissi geçtikten sonra ortaya çıkacaktır.
Bu yasa ile, Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısını ortadan kalkacaktır. Ülkenin bir kısmı başka diğer bir kısmını başka yasalarla idare edilecek, çift başlılık olmaz diyen başımızdaki oynar başlı abd uşaklarının ve tebâsının ihanet arenasındaki koşturmacaları daha da aleni hâle gelecektir.
akepe sever zihniyet,dün söyledikleri “ileri demokrasi” düşüncelerinin aksine bu yasayı eleştirenlere ve bu yasaya karşı  olanlara hitaben; bu yasa sözüm ona “büyük düşünenlerin” yasasıdır demektedir. Ben de derim ki; bu yasa büyük düşünenlerin yasası değildir;
Büyükşehir yasası; BÜYÜK GÖTÜRENLERİN yasasıdır. Büyük şehir yasası; o büyük götürenlerin, kuklalığını yaptıklarınıın ısmarladığı, taşeronlarının uyguladığı projedir!!! Büyük şehir yasası; bop projesidir, abd nin AKOĞLANLARININ  projesidir.Büyükşehir yasası, vatana ihanet projesidir, ihanet edenlerin projesidir, vatandaşa din iman, kendilerine han hamam diyenlerin projesidir.!!!       
 ……Sıradaki, çok eski bir okul şarkısını dinliyoruz; “ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA, O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR, GELMESEK DE GİTMESEK DE…”
  - Baba, baba, köy ne demek?
  -Bir zamanlar “milletin efendilerinin” kaldığı yer oğlum….
Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı