29 Eylül 2023 Cuma

KÖŞE YAZARLARI

Şeref CİHAN

Şeref CİHAN

TÜRK’ÜZ TÜRK!

 Şimdilerde anayasadan “TÜRK” lük kavramını çıkarmanın yolunu yapmaya çalışıyor akepe zihniyeti. Çünkü Türk’lük bir tarafına batıyor bunların. bdp lilere yol açıp içlerinden imralıdaki köpeğin yanına gidecek şeref yoksunlarını belirleyecek eşbaşkan!
  Bu ülkede aldıkları talimat ile ulus kavramını yok edip ırk kavramı üzerinden siyaset yapıp, Türkiye’yi nasıl kolay parçalayabiliriz diyen deyyusların ekmeğine yağ sürüp, taşeronluğunu yapan akepe zihniyetinin ta kendisidir.
  Eşbaşkanınız otuz altı tane etnik kimlik var deyip, sözde seçim zaferini kutlamak için çıktığı balkonlarda, sözüm ona meydanın gazını emlak için bir elin parmaklarını geçemediği halde, eşbaşkanına “bu ne yaman çelişki” diye sorgulamaktan aciz akepe zihniyeti…
  akepe zihniyeti şu anda Türkiye’de etnik ayrımcılığın ta kendisini yapmakta. Sözde demokratik açılım adı altında kürt ırkçılığını zirveye taşıyan bizzat akepe zihniyetidir. akepe, bdp ve kendi tabirleri ile “imralıyla” daha açık bizim tabirimizle;imralıdaki köpek ile kol kola girmiŞ anayasadan kendilerine batan TÜRKLÜK kavramını nasıl çıkaracaklarının hesabını yapmaktadırlar. Bu, ihanetin ta kendisidir. Bu ülkede Boşnak kökenlilere, Çerkezlere, Kırım’dan gelen Tatarlar’a, Makedon kökenlilere, Arnavut kökenlilere Türk olmak dokunmuyor, bu insanlar kendilerini Türk olarak ifade ediyor da bölücü bdp ve kürt ırkçılarına Türk’üz demek her nedense dokunuyor. akp zihniyeti de taşeronluk görevi gereği bu haysiyetsiz duruma siyaseten sahip çıkıyor. Bu saydığımız vatandaşlarımız da tıpkı siz ve kürt ırkçıları gibi anadilde eğitim, savunma hakkı zırvalıkları hususunda ısrar etseler, siz ne şekilde nasıl anayasa yapabileceksiniz çok merak ediyorum doğrusu. Etmeyecekleri çok açık, zira bu memleketi yürekten sevip, “Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” diyebilen vatandaşlarımızdır onlar. 
Önce Abdullah Gül çıktı ortaya "Ne Mutlu Türk'üm demek ilkelliktir", dedi.
Ardından bop eşbaşkanı Tayyip Erdoğan çıktı, "Türk olmaktan gocunmuyorsanız, kendize Türk deyin" dedi.akp İstanbul İl Başkanı çıktı "Hepimiz Türk olmaktan kurtulduk akp sayesinde" dedi. Sözüm ona milletvekiliniz çıktı; “ yirmi iki bin pkklı öldürüldü, hepsi çocuğumdu” diye küstahça konuştu. Biz de merak ediyorduk açıkçası, Mehemetçiğimi şehit eden, vatan haini bunca o. çocuğunun şecerelerini! Sizler böyle kürt ırkçılığını yaptıkça demokrat oluyorsunuz, bizler de TÜRK’ÜZ dedikçe sizlere göre faşist, kafatasçı oluyoruz sizlere göre. Durun artık saçmalıklarınıza!
  Milletvekili Birgül Ayman Güler "Türk Ulusu" dedi diye de kıyamet kopardılar, "bu ırkçılıktır" dediler. Irkçılık yapanlar bizzat yukarıda yazdığımız üzere, bir medeniyet ismi olan Türk’lük bir yerlerine .batan .zat-ı. muhteremlerin .ta .kendileridir.
Ne oldu, terörist bdp Karadeniz’i karıştırmaya gitti ve boyunun ölçüsünü aldı ve programını iptâl etmek zorunda kaldı Sinop ve Samsunlu kardeşlerimizin haklı tepkilerini ortaya koymasının ardından. Aslında Sinop ve Samsun’da gösterilen tepki sadece bdpye değil perde arkasından onlara müsaade ederek halkın tepkisini görmek isteyen akepe yedir aynı zamanda.  Bu haklı tepkileri utanmadan kınayan hüseyin çelik efendi, vatansever insanlarımızı provakatör ilân etmeye tenezzül etmiş. Utanmıyorlar! Geçen hafta hükümetin bazı muhteremleri, sağa sola dökülüp, akıllarınca, yeni anayasalarını tanıtırken sözüm ona imâ yoluyla Türklük’e hakaret etmeye çalıştılar. Eşbaşkan’ın “Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına aldık” sözü hakarettir, ihanettir! Türk Milliyetçiliği’ni ayaklar altına her kim aldığını sanıyorsa yanılıyordur, asıl Türk Milleti bu sözü söyleyeni ayağının altına alır efendi!
  Türklüğümüz ırkçı esasa dayalı bir Türk'lük değildir, aksine Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranların ortak kültür, tarih ve medeniyetinin adıdır. Sizin kafanız basmıyor bunlara maalesef. Bassa da işinize gelmiyor. Çünkü elin gâvurlarına verilmiş sözleriniz var demokratik açılım adı altında ülkeyi.parçalamaya!
  Irkı biz hayvanlarda değerlendiririz, koyundu, kuştu köpekti diye. Siz gibi siyaset malzemesi olarak, aldığı talimatlar ile milleti karıştırmak için değil.Millet zaten doğa gereği saf kan olmaz, onu birbirine bağlayan kültürü, tarihi, dini, medeniyeti ve bir arada yaşamak arzusudur. Tüm bu değerlerin ortak adı Türk'tür. Türklük bu memleketi bir arada tutan mayadır. Türk’lükü asla ve asla söküp atmayacağız.. Asla.buna.müsaade.etmeyeceğiz.
  Biz Türkiyeli değiliz, Türk'üz. Tarihte Türkiyeli diye bir millet yoktur. Türkiye coğrafyanın adıdır, biz bir milletiz, adımız da Türk’tür!
  rusya'dakine rus , almanya’dakine alman , italya'dakine italyan , fransa'dakine fransız , ingiltere'dekine ingiliz , yunanistan'dakine yunan demek ırkçılık olmuyor da Türkiye’mizde yaşayana TÜRK demek neden ırkçılık oluyor? TÜRK olmak neden sizleri rahatsız ediyor?
  Anayasanın 66.maddesi gayet net ve açıktır; “Türk Devleti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür.” Bu durum ayrıştırıcı değil birleştiricidir. Türk bu coğrafyada emperyalizme karşı olmanın adıdır. Osmanlı ve Selçuklu zamanından beri haçlı zihniyetinin düşüncesidir Türk ismini tarih sahnesinden silmek. Bu haçlı seferlerini de “bir kültür alışverişi” olarak gören eşbaşkan tayyip erdoğan da bu düşüncenin hizmetkârlığını yapmaktadır. 
  Meydanlara çıkıp da “önemli olan boy değil soy” diyen tayyip erdoğan bugün vatanını gerçekten seven ve “Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” diyebilenleri ırkçı, faşist ilân etmeden önce söylediği bu söz ile ırkçılığı kimlerin yaptığını bir düşünsün bakalım!
  Bu ülkenin alın yazısı olan Türk’lükü asla ve asla silemeyeceksiniz!
Büyük Atatürk’ün de dediği üzere; “BU MEMLEKET TARİHTE TÜRK’TÜ, BUGÜN DE TÜRK’TÜR VE EBEDİYYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR!”
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!
 
Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • türk

    Misafir sayın cihan kütahyalı biri olarak size teşekkür ederim.inşallah bundan sonraki seçimlerde türk düşmanlarına kütahyadan yüzde 77 oy çıkmaz. 26 Şubat 2013 21:08

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı