18 Ağustos 2019 Pazar

KÖŞE YAZARLARI

Hasan Demir

Hasan Demir

HANGİ GÜRAL’A İNANALIM?

 Kütahya ekonomisinin yapı taşı Gürallar.

Ne heybetli ne büyük isimler… Kimsenin akıllarına bile gelemeyecek paralara hükmedip, bir çok kişiye istihdam yaratıyorlar değil mi???

Hal böyle olunca Kütahya Ticaret Odası’da yıllardır güdümünden çıkmaz hale geldi. Çıkmasında zaten kimsede onların karşısında laf söyleme cesaretini gösteremiyor.

Bizim meslekte ise meslektaşlarım ağızlarını bile açmaz. Yıllardır hem reklamlarını yayınlar, hem de her doğru bildiğimi yazarım ben. Tavuk ve yumurta misali!!!


Ben gazeteciyim satılık kalem değil!!!

 

Şimdi gelelim biz “By Güral'ın” söylemlerine… Hatırlıyorsunuzdur. Nafi Beyin “2018’den mutluyum ve umutluyum” söylemlerini…

Haliyle yaş da artık ilerleyince başarılı oğlu Erkan Güral bey çıktı. Babasının mutluluk edaları attığı 2018’de yönetimiyle Kütahya’da ki işletmelerinde dolaylı veya direk yaklaşık bin kişiye yol gösterildi!!!

 "Ya istifa et ya da çıkaralım…"

"Ya şurada çalışırsın ya burada!!!"

İşletmenin iç meselesi beni enterese eden bir durum yok… yok ama siz şuna bir cevap verin bakalım…

Babanız 2018 yılında pembe tabloları kurup seçim önceleri şirin görünürken siz 15 Temmuz Fabrikanızın açılışına gelen Cumhurbaşkanına ne söz verdiniz???

Ben hatırlatayım mı “Açılışımıza gelerek bizi onurlandıran sayın Cumhurbaşkanımıza açılışını yaptığımız bu fabrikanın hemen yanına 1 sene içerisinde bir fabrika daha yapacağımızın da sözünü veriyorum” dediniz…

Yahu Allah aşkına ufak atın civcivlerde nasiplensin. Bırak sen fabrika açmayı da Allah aşkına şu çıkardığın işçileri geri al yeter.

Kriz patlak verir ilk etkilenen, ilk işçi çıkaran, Güral ailesi olur!!!

Kriz kendini hafif gösterecek olur, Güral camiası tehdit vari açıklamalar yapar!!!

Söylesenize bu kriz sadece Kütahya’ya mı vuruyor???

Afyonda ki yatırımından işçi çıkarabildiniz mi????

Öyle ya Kütahyalı senin fabrikanın dışında fabrika bulup çalışamaz…

O değilde seçim çalışmaları için Reis-i cumhur geldiğinde “Ben Güral ailesine güveniyorum” dediği hatırlatılıp acaba bu yaşananlar anlatılmayacak veya onu izlemeye gelen Kütahyalı miting alanında bağırmayacak mı sanırsınız???

 

Kütahya’nın adından para kazanıyor, Kütahyalının emeği ile her geçen gün büyüyorsunuz. Rabbim bir değil bin katını daha versin. Versin de sizde biraz hemşerinizi idare etmeyi öğrenin be kardeşim.

 

 

SEÇİM SADECE 2 PARTİDE Mİ?

Alim Hoca ve Sami Kutlu arasında geçecek bir seçim havası yaratılmaya mı çalışılıyor yoksa diğer partiler seçime biz girersek MHP’nin işi zor mu olur diye düşünüyor anlamıyorum!!!

Cadde cadde gezilmeye başlamışken CHP ve İyi Parti'nin adayının açıklanmaması bence sıkıntı.
Birleşin yapın bir demokrat aday, yakışıklı olsun Vazo’nun dibinden doğsun büyük ses getirirsiniz!!!

Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • kötaya

    Misafir needeseniz edin, kim gazanısa gazansın, kötayanın işi zordur azizim, güralla her bi yeri kapatmışlaa, arsa yok, taala yok, sürekli aynı siyasi adamlaa ye memet yee olmuşlaa: aklım sultan bağlarında galdı, neye valla orayı bir keşfetselee hemen yağmaya başlala. Ülen bi şöne adam olcek birilerini seçin bee! 24 Şubat 2019 14:35

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı