27 Ocak 2023 Cuma

KÖŞE YAZARLARI

Özkan ERVÜZ

Özkan ERVÜZ

Olduğu kadar, Olmadığı ……

 Gazetecilik, muhabirlik veya hatta basın camiasında haber akşını sağlayan her ne görev olursa olsun insanın aklına eline ve konuşmasına yapışıyor sanırım. Matbaasında çalışanlar bile boyanın ve kimyasalların kokusunu özlediğini sürekli olarak dile getiriyor. Nasıl demeli bilmem ama sanırım bu insanın kan grubu gibi bir şey. Bir defa damara zerk olunduğunda bir ömür boyu gidiyor.

                Sevgili Hasan Demir büyüğümüzün “hadi artık harekete geçiyoruz” mesajı ile yine bir yola çıktık. Elimizden gelenin en iyisini, aklımızdan geçenin en sert şekliyle sizlere sunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kütahya’nın uyuyan güzelliğini bozmaya yeminimiz var. Resmi ilandan olmak istemeyen basına, “aman kimse darılmasın görmeyiverin gali” sözlerine aldırış etmeyeceğimize emin olun.

                Kütahya’mızın ve de Kütahyalı kardeşlerimizin en sevdiği sözdür.  Olduğu kadar, Olmadığı kader. Bu söz baştan sona teslimiyeti, kendisine verilenle yetinmeyi ve de isyanın suç olduğuna insanların inancını temsil eder. Benim memleketimde bir işi yapan her zaman onurlandırılır. Plaketler alır. Adı caddelere verilir. Yeni doğan çocuklara ismi konulur falan filan. Peki bu memlekete gelip de ya da göreve talip olunca işleri olduramayanlara ne denecek. İşte bundan sonra olmadığı kader kısmı bizim için olmayacak. Birilerinin ‘kral çıplak’ demesinin vakti geldi de geçti bile.

                Ben buradan şu sözü verebilirim. Gördüğüm tüm aksaklıkları ve de hakkı yenilenlerin hakkını sonuna kadar elimden geldiğinde savunacağım. Yetersiz kaldığımda da bir üst yerlere taşıyacağım. Uyuyan güzelin uyanma ve taliplerine göz kırpma zamanı geldi. Eskişehir ile Kütahya’nın arasında ki fark zina değildir beyler. Zihniyettir zihniyet. Allaha emanet olun. Saygılarımla.
Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı