21 Mart 2023 Salı

KÖŞE YAZARLARI

Murat Akalın

Murat Akalın

TERÖR GERÇEKLERİ

Yayın hayatına başladıktan sonra kaliteli kalemlerin arasına girip köşe tutmak eski tabirle kuzularla kırkılmak kolay değil. Bilgi ,belge ,tecrübe,araştırma feraset gerektiriyor.Hele bir de kalemine yakıştıramadığın siliklik var ya ... İşte böyle düşüncelerin hakim olduğu bir atmosferde dostlarla ülke gerçeklerini yorumlarken ajanslara Hakkari'de şehit edilen anayla yavrucağın haberleri düştü.Şarkışla bağkantılı (Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi) olmalarından mı nedir bilmem daha bir koydu bana.Şartlar öyle zordu ki ağlamak bile yetmiyordu zaman zaman.Biz de bütün önceliğimizi değiştirip genele şamil bir yazı kaleme almayı uygun gördük.

     - Orhan Miroğlu AKP Mardin eski vekili : pkk ve ışid terör örgütü değil,politik hareketlerdir.

     - Bülent Arınç TBMM eski başkanı: Sayın öcalan demeyi ve pkk bayrağı asmayı suç olmaktan çıkardık.

     - Sadullah Ergin eski Adalet Bakanı : Öcalan bölgenin durumunu daha sağlıklı yorumluyor .

     - Beşir Atalay eski İç İşleri Bakanı: Öcalanın mesajları bizim de düşüncemiz.

     - Yalçın Akdoğan eski Devlet Bakanı: Abdullah Öcalan olayları okuma kabiliyetine ve tecrübesine sahip.

      - Yasin Aktay AKP Siirt eski vekili : Öcalan dünyanın geleceğini çok iyi okuyor.

      - Yiğit Bulut Cumhurbaşkanı baş danışmanı:Öcalan ortadoğu ve Türkiye'nin önünü açıyor.

       - Hilal Kaplan : Abdullah Öcalan ölmeyi değil yaşatmayı seçti.

      - Cem Küçük : Öcalan olmasaydı çoktan kan gövdeyi götürmüştü.

      - Nihal Bengisu Karaca:Bebek katili denilen öcalan bize geleceği gösterdi.

           Şimdi bu yazdıklarımın hiçbiri tevil götürmez şekilde iktidar mensupları veya yandaşları tarafından analar ağlamasın tezahüratıyla bize yedirilmeye çalışılıp Habur'da çadır mahkemelerinde 'Pişmansın değil mi?' sorusuna 'Pişman değilim' cevapları alınmasına ,metropollerdeki patlayıcı stoklarını bilmelerine rağmen yeterli önlem almamakla suçlanabilecek istihbarat görevlilerinin bugünler itibariyle iletişim uzmanları marifetiyle ters köşe yaptıkları günlerdeyiz.Burada aklıma deli sorular geliyor.Öncelikle bölgem insanının herşeye rağmen barış süreci kandırmacasına pek rağbet etmediğine inanmakla beraber ,iktidar desteğinin oransal olarak devamlılığını siyaset terminolojisinde izah ederken zorlanıyorum.Kanaatime göre Sayın Cumhurbaşkanı pek çok mevzuda olduğu gibi çevresini saran çelik çekirdek tarafından bölücü terör örgütü bahsinde de yanıltıldı.Neyse ki kanlı dişler bugün olduğu gibi hendek operasyonları öncesinde de ehil gözler tarafından görüldü de uçurumun kenarından dönüldü.Demem o ki dününüz yarınlar itibariyle size inanmamamızı gerektiriyor,o iletişim uzmanlarınız öyle birşey yapsın ki size inanalım.Ya değilse biliyor musunuz size hiç inanmıyoruz.

           Bir çift söz de bakanlarımıza yaptırım kararı alan Amerikan emperyalizmi ve yerli işbirlikçilerine gelsin.İHTİYAÇ HALİNDE AMERİKA'NIN ORTASINDA DEVLET KURARIZ.(MUHSİN YAZICIOĞLU)

         Dönüyorum Kütahya özeline ve diyorum ki Sayın valiye ; Kütahyaspor noktasındaki tespitleriniz katılmamakla beraber şüphesiz çok değerli lakin il bazında erkeği dişi ,dişiyi erkek yapmak hariç herşeye mahir zaatı aliniz emir buyursanız da tek keyifleri Kütahyaspor olan ahali de memnun,mutlu olsa.

         Tüm bu karmaşık duygularla umut dolu yarınlarda görüşmek dileğiyle varsanız varız ,var olun ki var olsun bölgemiz diyoruz. Hoşçakalın.
Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • hayal dünyası

    Misafir insanların en iyi yönleri hayal kurdukları zamandır....gerçekler ise insanın çirkin yönleri gösterir... 04 Ağustos 2018 19:25

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı