21 Mart 2023 Salı

KÖŞE YAZARLARI

Murat Akalın

Murat Akalın

LAZ PROFESÖR

 Biz yazmaktan usandık, birileri salağa yatmaktan usanmadı. Muhtemeldir ki  bu mevcudun  hali Laz profesörün pireyle yaptığı deneyde olduğu gibi , gelin bu seferde bununla başlayıp müşahhas örneklerle dolu dolu adımlar atalım.

       Hikaye buya bizim Laz profesör bahse konu pireyi deney masasına yatırır, elindeki çubukla dürter yürü komutu verip yürümesini sağlar, gözlem  olarak ta yazar. PİREYE KOMUT VERDİM YÜRÜ DEDİM YÜRÜDÜ. Arkasından aynı pirenin bacaklarını koparır, tekrar masaya yatırıp yürü komutunu yineler, birde ne görsün. Pire hareketsiz duruyor, ikinci gözlem olarak yazar. PİRENİN BACAKLARI KOPUNCA KULAKLARI DUYMUYOR. Alın size kulakları sağır edecek çığlık; Tavşanlı da yaşayan herkesin bileceği kanalboyunda ki belediye dükkanları ile eski şorşor yıkamanın olduğu alan yıllar önce şimdiki reis ve encümeni marifetiyle belediyeye daha fazla gelir getirecek bina yapacağız diye boşalttırıldı. Dükkanlarda duranlar karşılarında devlet olması ve amme yararından dolayı yaptıkları yatırımları haraç mezat satıp tebligata uydular yerlerini boşalttılar. Gelgelelim üstünden yıllar geçmesine rağmen ne o daha fazla gelir getirecek yatırım yapıldı, nede hesabını soran oldu. Ben buradan acizane soruyorum. Bu durumda ortada bir kira zararı söz konusu mudur? Tahliye gerekçesi niye uygulamaya konulmamıştır?  Esnafın oluşan zararı tazmin edilmiş midir? Bizim gördüğümüzü denetleme mekanizması görmemiş midir? Görmediyse sebebi nedir? Her şeyden önemlisi sorumlular bu hep böyle gidecek mi zannetmektedir? Vali bey durumdan haberdar mıdır? Üstünden yıllar geçmesine rağmen herhangi bir yaptırım söz konusu mudur?  Gördünüz değil mi a dostlar! ucuz bir mevzu gibi görünen Tavşanlı merkezdeki bu keyfi uygulama neticesinde oluşan zararı. Bu dün böyleydide bugün nasıl diye soranlara Buz pateni pisti yapılan yerde de inanılmaz keyfi uygulamalar neticesinde ciddi görev zararları oluştuğu hatta hatta  yeni otogar binasının bir kısmına kaçak olup  imar affına başvurulduğu iddiaları kulaklarımızı tırmalıyor desem kafi gelir herhalde.  Daha devletin tahsilat yapan bir biriminin başındaki müdürünün o ceketi giyerek yaptı denilenleri ispata muhtaç diye yazmıyorum, varın gerisini siz düşünün. Ey Ticaret odası başkanı Davut EFE tüm bu olan bitene niye kayıtsızsın? yırtılan hep deli Bekir’in  yakasımı olacak? üyelerin senden özellikle Tavşanlıda lüzumsuz sertlikteki müdürlere karşı refleks beklemekte bilesin.

       Bu  çıplak örnekleri ortaya koyduktan sonra yazımızı birkaç göndermeyle bitirelim. Son  zamanlarda yazdıklarımızdan rahatsız olup bizi sokakta çelik çomak oynamaya davet ediyorlar, o arkadaşlar bilsin ki! bu yaşımıza geldik hiç çocuksu olamadık, hep adam olmayı tercih ettik, evcilik oynarken bile evin babasıydık. Öyle devlet erkinin temsil edildiği yerlerin önünde Dağlarla fotoğraf vermek kolay olanı bizler denetim mekanizmalarını çalıştırıp zor olanı tercih edenleri tercih edeceğiz derken her zaman olduğu gibi varsanız varız varolunki varolsun bölgemiz diyoruz. Hoşçakalın.

Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı