21 Mart 2023 Salı

KÖŞE YAZARLARI

Murat Akalın

Murat Akalın

LADES KEMİĞİ

 Geceden beri düşünüyorum nasıl bir giriş yaparsam güzel olur diye.Biz yine de en güzelinin 'İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır.' atasözünün ictimai hayatımızdaki yansımalarını irdeleyen bir yazı kaleme almanın doğru olacağını düşündük.Bu sayede kendi fikri yapımızdakileri eleştirirken başkalarını da rahatlıkla bizim değirmene sokabileceğimizi herkes bilsin istedik.

Kendimize batıracağımız iğnenin başında; siyaseten sorgulama yeteneğimizin gelişiminde faydası olduğunu düşündüğüm bir genel başkan yardımcımın üstüne fikirlerine rağbet ettiğim bir de Türkçü büyüğümün 'Oğlum ,yumurtanın sarısında lades kemiği aramakla geçti ömrüm' sözünden adımız Arif değil lakin irfanımız da yok değildir deyip,götürdüğümüz teklifler karşısında aldığımız cevaplarla yapılmak istenileni bildiğimiz net ve kesindir dersek maksat hasıl olur diye düşünüyoruz.
İğnenin ortasında ise bir sayın vekilimiz var. Kütahyaspor'a yaptığın jest takdire şayan fakat bil ki bu memleketin diğer takımları da sizden aynı güzelliği beklemekte.Sakın ola onlar da şöyle yapsalardı ,böyle davransalardı gibi triplere girme. Aksi takdirde şahsında oluşturduğun olumlu puana bu durum eksi bakiye olarak yansır. Hele bir de eli kalem tutan kitap kurdu camiayı Ankara ikametten başka hiçbir artı değeri olmayanlar gibi davranıp hor hakir görmeye kalkarsan fahiş bir hata yaparsın ki ! Bu hata insanın egosuna vurulan bir damga olup karşılğı nereye kadar giderse gitsin diyecek birilerine rastlarsa(ben,bizler gibi) inan milliyetçi camianın Kütahya'daki güzel günlerine ipotek koyarsın.Siz sayın vekilimle ilgili değerlendirmelerimi bu kadarla sınırlandırıp rafa kaldırıyorum.Biliyor ve inanıyorum ki akıllı ve imkan sahibisiniz.Tüm bu artı değerler sizi doğru yola iletip olumsuz olmayanlardan olmanızı sağlayacaktır.Son olarak STANFORD Üniversitesi'nin kuruluş öyküsünü iyi bir analiz etmenizi öneririm. AYAĞINIZA KADAR GELİP SİZİNLE GÖRÜŞEN İNSANLARA OLAN YAKLAŞIMLARINIZA DAHA BİR ÖZEN GÖSTERİN.DOĞRUSU DA BUDUR ZATEN...

Çuvaldız kısmına gelince;çöp kadar ışık saçmayanların ellerinde meşaleyle gezerken kendilerini jenaratör zannetmeleri topluma atılmış büyük bir kazıktır.Bunu siyaseten değerlendirirsek A partisi ile siyasete başlayıp B partisi ile flört edip,C partisi ile herhangi bir göreve talip olup ,D partisi ile devam edip,E partisinin genel başkanını kendilerine kalkan eden tiplerin durumu farklı değildir.Varın günümüz siyasilerine uyarlayın,aklınıza kim yatıyorsa kastım işte odur.Böyle zamanlarda gençliğimde rest çektiğim komiser gelir aklıma 'Üzerindeki devlet üniformasını çıkar da öyle konuş.Zira o elbise olmasa bir bardak çayını içebileceğin dostun yok!'demiştim .Başlığımızda da belirttiğimiz üzere yumurtanın sarısında lades kemiği aramanın zararı olmayacağını düşünerek büyük bir ilçemizin iktidara mensup belediye reisinin bu yazdıklarımıza muhattap olabileceğini düşünüyoruz. Geçmişteki marazalarını lüzumu halinde değerlendirmeye tabi tutmak kaydıyla kestirmeden dönerek üç-beş müteahit değiştirildiği söylenilen Bedesten projesinin akibetinin tarafımızdan toplum adına ilgiyle takip edildiğini söyleyebiliriz. Lüzumsuz yere taraf olup karşısında duranı hadım etme eğilimi içerisinde olduğunu söylediğin projeyi hiç saymıyorum .Sahi buralardan bir zarar oluşmuş mudur ? Şayet oluştuysa bu zararı kim tazmin eder? Devlet adına,millet adına bu işlerin takibini yapanlar tüm bu olan bitene ne der? Sayın valimin kanaati nedir? Şahsıma merak içindeyim .Bir önceki yerel seçimlerde bu ilçemizde muhalefete fikir babalığı yapıp ,ilçe siyasetine yön vermeye çalışan sinsi yapıyla iş birliği neticesinde bu günlere gelindiğini en iyi bilenlerdenim.Aklımın ermediği ,toplumun gözünün içine baka baka o çok katlı binaya ruhsatı nasıl tahsis ettiğinizdir.Hadi o işi hallettiniz ,vicdanları nasıl halledeceksiniz?Yoksa fake hesaplar üzerinden vaveyla koparıp işinize gelmeyenleri yaftalayıp ,ömür boyu süründürmeyi mi tercih edeceksiniz?

Köşemize burada bir virgül koyup,her zaman olduğu gibi varsanız varız,var olun ki var olsun bölgemiz diyoruz.Hoşcakalın.

Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı