20 Nisan 2024 Cumartesi

KÖŞE YAZARLARI

Murat Akalın

Murat Akalın

İYİLİKTEN ANLAMAK

Bundan böyle lise çağlarımda güzel konuşma ve yazma derslerinde öğrendiğim kompozisyonda giriş gelişme sonuç bölümlerini sıralama gözetmeden yazılarıma bodoslama dalma istidadındayım. Nedenine gelince sitemiz marifetiyle sizlerle buluşmaya başladığımız ilk günden bu yana serdettiğimiz fikirlerimizi anlatırken kurduğumuz cümleler dostlarımızdan edindiğimiz intiba çok ağdalı olduğu yönünde, dolayısıyla öyle tılsımlı kelimelerle karşınıza çıkmaktansa Keçecizade Fuat Paşanın dediği gibi AZ KELAM ÇOK MERAM deyip işin meramına geçiyorum.  

Her şeyden önce ne kadar tasvip etmesem de sayın Kalemli, rahmetli Cavit Erdemir ve bir nebzede olsa yine rahmetli Ahmet Derin zamanında siyaseten Kütahya ölçeğinde bir kalite vardı, sonrasında kalite mevhumu onlarla beraber kuş oldu uçtu gitti. Kanaatimize göre kendilerine bile hizmeti olmayanlardan hizmet beklemek abesle iştigal. Buradan soruyorum Kütahya cari iktidarın kuruluşundan bu yana temsil makamından arzu edilen seviyede faydalanabildi mi. Bugünkü hükümette Trabzon kökenli bakan sayısı meydandayken insan utanır biraz, siz hala daha sayın Cumhurbaşkanını sütre yapıp arkasına gizleniyor zaman zaman ce e diyorsunuz ya yuh olsun size. Ahan da gelen kurban millet yokluktan yerinden kıpırdayamaz köyüne kentine gidemezken bizleri Ensar gelenleri Muhacir sınıfına sokup ekmeğimizi bölüştüklerimiz memleketlerine Suriye ye bayram yapmaya gidiyorlar. Unutmayın çözüm makamında olan sizlersiniz gerekli tedbirleri alacak toplumumuzun refah seviyesini artıracaksınız ama nerde yapamadıklarınızdan anlaşılıyor ki sizlerden biat memuru olur elleriniz indirir kaldırırsınız. Buradan bir çağrıda halkıma yapıyorum EN YAKIN ZAMANDA YAPILACAK OLAN SEÇİMDEİKAZ HAKKINIZI KULLANIP OLANA BİTENE VAZİYET EDİNZİRA YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR.                                    

Bu son cümleyi özellikle kurdum. Ufukta görünen yerel yönetimler seçimleri her şeyi doğru yaptıklarını zannedenlere iyi bir ikaz niteliğinde olmalıdır. Vatanın delileri ilçeleriyle beraber tüm Kütahya da tek parça olmalı direkler gibi dimdik dikilmelidir. Umulur ki güç sahipleri eskilerinde ferasetiyle camiaya güzel bir hediye sunar yeni yeni yöneticilerle meşaleyi Kütahya dan yakar.

Son olarak diyoruz ki İYİLİKTEN ANLAMAK ZEKA GEREKTİRİR. Zeki insanların çoğalması ümidiyle varsanız varız varolun ki varolsun bölgemiz.

Hoşçakalın

Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı