27 Ocak 2023 Cuma

KÖŞE YAZARLARI

Murat Akalın

Murat Akalın

GEZ GÖZ ARPACIK

      Günümüzden iki yıl önce sosyal medyada aynen şöyle yazmışım ‘’olanları irdelediğimizde topluma namlunun ucundan bakmayı öğretmek lazım gördüğünü vurmak ona kalmış’’ hazır önümüzde seçimler varken ve bu seçimler taraflar adına ciddi manada önem arz etmekteyken, bize açılan bu pencereden gez göz arpacık üçlemesini en iyisiyle gösterip gerisini muhatabına bırakmak kalır.

     Biz yinede iyi, kötü yazıyoruz ya yazamayıp temelli şişenlere ne yapalım. İnanın bu sistem atla arpayı dalaştırır!.. baksanıza ilde bir iddia furyasıdır gidiyor neymiş biri birinin lehine çekilecekmiş.

                Bizden uyarması hangi kanat adına olursa olsun bu durumu asla olumlamıyorum zira halkın tercihinin üzerinde bir tercih mi vardır da siz dilediğinizi başkan yapmak için diğerini çekiyorsunuz!.. yoksa Kütahya ya  bölücü eşkıya geldi de bizim mi haberimiz yok!.. yahut tüm olan bitenin pazarlıkları yapıldı senaryosu yazıldı geriye artistlerin filmi icrası, figüran yerine konulan halkın oyunda yer alması mı kaldı...

 Gerçi birilerinin verdiği fotoğrafa bakıp olanı biteni iyi kötü azda olsa okuyoruz ama yok öyle değildir deyip aklımıza bile getirmek istemediklerimizi şimdilik kaydıyla bir kenara not ediyoruz.

 Buradan şu sonuç çok rahat çıkarılabilir.’’O iğneli koltuğa oturacağa kenara not ettiklerimiz çıkacak olursa on yüz bin milyon iğnede bizden gider’’ buda böyle biline.

Gelelim diğer kanattaki arkadaşlara; yahu beyim farkın damısınız bilmiyorum ama münfesih durumda olan siyasi teşkilatlar var Kütahya da. Sezer olduğunu iddia edip sinirleri alınmış vaziyette vitrine çıkmakla siyaset olmuyor!.. baksanıza koskoca vekil ortaya koyduğumuz iddiayı yalanlamak veya gereğini yapmak yerine sükut geçti o yazımızdan sonra… ne iddialar var ama şahsımızda ispata muhtaç olduğundan dillendirmiyorum. Fakat yıllarını çocuklara vermiş bir insanın ulusala malzeme olacak bilgileri nereden edindiğini de merak etmiyor değilim hani! dönersek bu yüksek sezgili arkadaşlara boşa çıkmamak için bir an evvel(müracaatların son günü öncesi) gerekli mütalaaları alıp hiçbir şey yapamıyorsanız yeni bir atamayla( ki bize göre yılların kurdu olan yakışacak pek çok aday var)işi çözün yoksa inanın aportta bekliyorlar bir dilekçeyle işinizi bitirip seçime girmenizi engelleyebilirler.

Unutmadan söyleyelim Kütahyalıyı bildiğini zannedip zerre haberi olmayanlar BİZ ÖYLE FİLM FIRILDAK ÇEVİRENLERDEN PEK HOŞLANMAYIZ.

     Bu kadarcık şişimizi indirdikten sonra geldik yine vedaya bundan sonrası için ne demiştik; Mutlu yarınlarda buluşmak temennisiyle. Hoşçakalın…

Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı