21 Şubat 2024 Çarşamba

KÖŞE YAZARLARI

Murat Akalın

Murat Akalın

DÜDÜĞÜNÜ ASMAK

 Dinimizin gereği insanoğlunu eşref-i mahlukat olarak bilir ve ona göre davranırız.

Doğa üstü güçlere sahip olup insanın batınını bilecek değiliz elbette zahire göre hükmedip kendisine fetva makamı atfedilenlerin ‘’yolsuzluk yapana hırsız diyemem’’ dediği günümüzde eski cemiyet başkanının rüyamıza giren itlerinin ahvalini birazcıkta adaylarla soslayıp öngördüğümüz bir takım değerlendirmelerimizi rahmetli Karakoç ağabeyin izahıyla ’’mektup yazdım hasana ha hasana ha sana’’ belli bir kıvamda tensiplerinize sunalım arzu ettik.

İlk olarak gördüğüm rüyayı paylaşmak isterim. Eski cemiyet başkanının evinde beslediği birkaç iti varmış, rüya buya aralarından semirmiş itin biri paçama tutuştu, bende 2009 hac farizamdan bu yana abdestime namazıma daha bir dikkat gösterdiğimden rüyamda bile olsa, mekruh olmasın diye teptim gitti, sizlere kısadan arz ettiğim bu rüyayı hayır olması temennisiyle beyefendiye nakletmek için kendilerini aradığımda şehir dışında  olduğunu Kütahya’ya dönünce arayacağını söyledi döner inşallah. Seyahatlerinden zaman bulurda ararsa tüm detaylarıyla kendisiyle paylaşıp rüyamda da olsa itine köpeğine sahip çıkmasını talep edeceğim.

 Bizler öyle elin oğlu gibi kenardan dolanmayı bilmediğimizden hepsinden yüz gram aldığımız olumlu değerlerin üzerine Ege insanı olmanın heyecanını da katınca oluyor size ortalama bir Kütahyalı. Öyle her insana nasip olmayan büyük bir kısmettir Kütahyalılık. İnsanlar sonradan Kütahyalı olmaz tüm değerleri ile Kütahyalı doğar desem gören göze duyan kulağa yetecektir. İnsan gemisinin hayat okyanusunda çıktığı yolculukta zaman zaman kendisini revize edecek limanlara ihtiyaç duyabilir, işte o limanların en vefalısıdır Kütahya.

Mukaddesatınada pek bir düşkündür.

Yüce kitabımızın ilk emrine tastamam riayet eder.

Bize göre ortalamanın üzerinde bir eğitim seviyesiyle kız çocuklarına verilen eğitimde de başı çekmelidir.

Başta vekalet makamındakiler ve belediye reisleri olmak üzere herkesi kaliteli eğitimin artırılması ve kız çocuklarına pozitif ayrımcılık yapılmasını düzenleyen projelerle yetişecek fidanların ülkemize artı değer olarak kazandırılması hususunda seferberliğe davet ediyorum.

Bu kadarcık sosyal sorumluluktan sonra ilimizin yamaçlarında makbul bir insan olabilmek için genel siyasete bakışımızı da soğan depolarına yapılan baskınlara alkış tutan efrada acıdığımızı beyan etsek yetecektir.

Bu akıl tutulması insanımıza yakışmamaktadır.

Cari hükümetimiz değilmidir tarladan kalkan ürünün sağlıklı şartlarda saklanmasını sağlamak için depoları teşvik eden.

Siz iyi sakla diye teşvik edeceksiniz, niye saklıyorsun diye ceza yazacaksınız.

Arada birileri bizleri kandırıyor ama kim dersiniz?                                                                                                                                                      Farkında mısınız sofraların vazgeçilmezi soğanın bile pek çok hadiseyi perdelediği günümüzde ilimizin reis adaylarına sıra anca geldi. Her şeyden evvel bilinmesini istediğimiz gerçeklik partilerin çıkaracağı adayların, adayların izleyeceği yol haritasının, yakın çalışma arkadaşlarının, ilimize sunacağı katkıların tarafımızdan en ince ayrıntısına kadar değerlendirileceğidir. Bu durum bizim ilerideki pozisyonumuzu belirlemesi açısından önemlidir, buradan hareketle gerekirse hakemlik tabiriyle düdüğümüzü asacağımızı söyleyebiliriz.

Partileri itibariyle isimleri belli olanların adaylıklarının hayırlı olmasını temenni ederken Tavşanlı’da cari reisle devam kararı alınır ise hilali ahmerden karşısındaki en güçlü adaya elimden gelen her şeyi yapacağımı akde bağlayıp her zaman olduğu gibi varsanız varız var olun ki var olsun bölgemiz diyoruz. Hoşçakalın… 

Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • BİR İMPARATORLUĞUN ARKA BAHÇESİ: kütahya

    Misafir Seçimle münasebetiyle bizim kötaya'da işler baya kızışmış. Yav arkideşle Kötayalıla size sesleniyon ya bi değiştir be gadeşim. Bir değiştirmeyi öğren be yav. Bak dünya ve Türkiye artık sil baştan olmaya başladı. Yakışmeyooo valla bu pısırıklık kötayaya, hayırlısı bakammm.. deyelim. 16 Aralık 2018 00:35

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı