20 Nisan 2024 Cumartesi

KÖŞE YAZARLARI

Murat Akalın

Murat Akalın

AĞZINI BÜZÜŞÜNDEN OMAR DİYECEĞİ BELLİYDİ

          Memleketin beylik lafları vardır hepsi birbirinden güzel mana yüklü, düşünüp tefekkür etmesini bilene çok şey anlatır. Bunlardan biride Antep’linin dediği şu meşhur ''senin ağzını büzüşünden Omar diyeceğin belliydi'' Bu laf seçimlerden bu yana beynimi kemiren laf oldu, nasıl olmasın öncelikle şunu belirtelim; Biz safımızı galü belada belirledik, hiç zafer galibiyet hesabı yapmadık onca yerel genel seçime geçirdik hep en güzelini istedik bu dün böyleydi yarında böyle olacak!..

 Evet sevgili dostlar yerele şamil yöneticilerimizi ''yeni bir gün yeni bir umut yeni bir fırsat'' parolasıyla tercih ettiğimiz seçimler geçti; her şey normale dönsün herkes işine gücüne baksın çok yorulduk bu gerginlik toplumu tef gibi gerdi, üstüne varmayalım normalleşsin ortalık diye beklerken değerlendirmelerimiz üzere ismini bu sütunlar vasıtasıyla ikrar ettiğimiz adaylardan sevgili hocam ilk iş olarak telefonunu kapatmakta buldu çareyi!.. Bunun iki izahı vardır ya öküz öldü ortakçı ayrıldı diyebiliriz yada çok bunaldı. Bizce her ikisi de deveyi yardan aşağı uçuran bir tutam ot misali sakıncalı durumlar olup ilk akşamdan başlanılan düğmelerin yanlış iliklenme resitalini acizane uyaralım arzu ettik bu vesileyle ilk akşamdan demişken bizatihi şahsımın tespitiyle verilen fotoğraflar noktasındaki hassasiyet artarak devam etmekte ve bu gidişin pek hayra alamet olmayacağı öngörüsüde biz ve bizim gibi düşünen dost meclislerinde ziyadesiyle hakim görüş haline gelmekte bilinsin isterim, zira yarın birgün adama ''senin ağzını büzüşünden omar diyeceğin belliydi''derler biz utanırız. İstirham ediyorum bizi utandırmayınız.Telefon meselesine gelince siyasi ve insani nezaket iletişimi açık tutmayı gerektirir öyle kendini kapatıpta salağa yatmak kimseye yakışmaz hele okumuşa hiç desem şimdilik kafi gelecektir.

Değerlendirmelerimizde yer verdiğimiz diğer aday cari Tavşalı belediye başkanı ise en azından şimdiki encümen listesiyle ilçeye ilçenin nerelerden yönetilebileceğini göstermesi açısından çokça yol aldığını seçim çalışmaları esnasında yapılan eleştirilerden müspet olanlarını değerlendirip gerekli düzeltmeleri yaparken menfi olanlar hususunda ise gereğini yapmadığı takdirde başının çok ağrıyabileceğini zira testide kaçaklar olduğunu müşahede ettiğimizi bildirsek dikkate alırsa kendisinin kazançlı çıkacağını toplumun rahatlayacağını söyleyebiliriz.

İki çift sözde genel politikaya yönelik edecek olursak pek çok siyasinin sırtını dayamaktan imtina etmediğini üzülerek izlediğimiz Avrupa’nın hali meydandayken Emevi Osmanlıcılığından bir an evvel vazgeçilip çareyi Türk’lük gurur ve şuuruna sahip yöneticilerle Türk birliğinde aramak gerekir dersek en azından durum tespiti yapmış oluruz.

Seçim sonrası değerlendirmelerimizi bu kadarla sınırlı tutup şimdilik olmak kaydıyla fiili başkanları yapılanların gizli şahidi vicdanımızla baş başa bırakırken mutlu yarınlarda buluşmak üzere. Hoşçakalın...  

Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı