29 Eylül 2023 Cuma

KÖŞE YAZARLARI

Deha Onur Akdemir

Deha Onur Akdemir

HALA SUSACAKMISINIZ !...

Sinirliyken karar almak kadar kötü birşey varsa eğer şu hayatta, galiba ikincisi berbat durum da  köşe yazısı yazmaktır.

 

Öylesine sabrımın denendiği, hatta ülkece denendiği bir dönemdeyiz ki telefonuma Hasan Demir'den gelen "şu iki takımın maçı için susacak mısın?" baskısından kurtulmak için yazıyorum.

 

Bu köşe yazısı diğerlerinden çok daha farklı olacak bunu bilin isterim. Varsın muhatapları kırılsın, varsın dedikodu yapmayı sürdürsün, varsın hukuki davalar açsınlar. Çok ta fifi...

 

Dediğim gibi sabrımın sınandığı, NEFESİMİN bile beni denediği şu günlerde hiç bir şeyi gözüm görmez.

 

Hafta sonu ilçe stadında il takımı maç yaptı. Sonuç berabere olarak görünse de kazanan ağızları lağım olsa uzvunuzdan idrarınızı atmayacağınız leş sürüleri maç başından sonuna kadar küfür etti.

 

Şaşırdım mı? Hayır asla. Ben bunların olacağından  "Bir gün nefesimin beni yarıyolda bırakacağına" emin olduğum kadar emindim. Sadece belki dedim.

 

Neden mi belki dedim. Çünkü misafir olunan ilçeye giden heyette ki Cahit Başkan ülkücü terbiyesi ile o ilçeye de zamanında bir çok hizmet etmiş, Başkan olduğu her dönemde ilçe takımına asla tepeden bakmamıştı. Hele ki ilin belediye başkanı o ilçede dahil olmak üzere 3 dönem vekillik yapmış hizmet etmişti. Bunların anısına en azından biraz durulur sanmış, ümit etmiştim...

 

Ama unuttuğum şey "it bok yemekten asla vazgeçmezdi."

 

Koskoca ilçenin adını 100 kadar mahlukat yerle yeksan etti. Bunda Kütahya takımının taraftarlarının suçu yok mu? Elbette var. Ancak kan davasına dönmemesi için sezonun ilk yarı maçında edilen küfürler kalabalık tarafından hep susturuldu, takım yöneticileri sık sık engelledi.

 

Tavşanlı belediye başkanı Mustafa Güler tüm tepkilere göğüs gererek "özür dileme" büyüklüğünü gösterdi. Kendi halkının sosyal medyasında yemediği hakaret kalmadı.

 

Peki. Şimdi ne yapmalı!

Cahit Başkanım... Sen benim hem abimsin, hem başkanımsın. Kapısını destursuz çalabildiğim, istediğim saatte arayabileceğim kadar yakınımsın. Ancak bir kaç lafım sana olacak.

 

Sen o kadar büyük, o kadar geniş bir kalbe sahip olsan da bu kez taşın altına kolunu değil, tüm vucudunu sokmalısın.

 

Nasıl mı?

 

Bu işlerin artık durabilmesi için vakit kaybetmeden cumhuriyet savcılığına giderek oynanan müsabakada TC Anayasasının 6222 sayılı kanununa muhalefet eden taraftar bozuntuları hakkında hiçbir işlem yapmayan müsabakanın emniyet amiri, Tavşanlı ilçe emniyet spor şube müdürü hakkında suç duyurusundan bulunmalı, her yöneticin ayrı ayrı kayıt altına alınan maçta ana, avrat, tozu dumana katan edep yoksunlarının tesbiti için başvurmalısınız.

 

Eğer siz bunu yapmazsanız başkanım kimse ama kimse bir daha ne bunun önüne geçer, ne de bu saçma olay için üzüldük açıklaması yapamaz.

 

Yaşadığım şu anki durum bana "Tavizin, tavizi doğurduğunu" bir kere daha gösterdi.

 

İki satır da ilin antrenman sahasını temizleme becerisi gösteremeyen Gençlik spor il müdürüne yazalım. Oturduğunuz koltuktan sakın kalmayın, malum havalar çok soğuk üşütürsünüz. Şu utanç hale gelen portotif tribün olayı var ya sakın ha siz utanmayın. Biz onu da unuturuz. Bu memleket Kütahyasporu'u ve başkanlarını icraya verip, kütahyaspor şampiyon olunca kutlama otobüsüne çıkıp poz veren yüzsüzleri bile bağrına bastı. Siz hafif kalırsınız.

Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı