26 Şubat 2020 Çarşamba

“VİZYON BELEDİYECİLİĞİNİZ BU MU?”

Yaklaşan yerel seçimler ile birlikte Kütahyalı seçmen büyük umutlarla görev başına getirdiği Ak Partili Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nu sorgular oldu. Şehrin görseli ile birkaç dokunuşla ilk başlarda takdir toplayan Kamil Saraçoğlu ve ekibinin Kütahya’nın kanayan yaralarına çare olmadığını iddia eden seçmen “Vizyon belediyeciliğiniz bu mu? Dedirtti.

vizyon-belediyeciliginiz-bu-mu
 Yayın hayatına e-gazete olarak devem etme kararı alan Kütahya Aktüel Gazetesi, okurları ve takipçilerinin desteğini alırken haber başlıklarını da belirlerken okurları ile büyük bir birlikteliğe imza attı.

Gerek Kütahya, gerek şehir dışı ve gurbetçi takipçilerinin E-posta ve mesaj yağmuruna tutulan www.ekutahya.com editörleri kanayan yaralara parmak basmaya devam ediyor. Editör ve yazarlarımızla sık sık bir araya gelen takipçi ve okurlar yaklaşan yerel seçimler öncesi mevcut yönetimi merceğe alıyor.

 

VİZYON BELEDİYECİLİĞİ BU MU?

Mesaj ve posta kutularına gelen yorumlarda Kütahyalı seçmen iki dönem Mustafa İça yönetimindeki belediyeden büyük umutlarla değişim sürecine Kamil Saraçoğlu ile geçildiğini anımsatarak Kamil Saraçoğlu’nun yaptığı hizmetleri masaya yatırıyor. Okurlarımız gelişi güzel yapıldığını ileri sürdükleri “dalçık” ile Kütahyalının gözünün boyandığını ve trafik sorunu olmayan şehre trafik sorunu icat edildiğini savunurken, Kamil Saraçoğlu ve ekibinin Menderes ve Atatürk Bulvarı ile başlayan değişim süreci ile Kütahyalıya büyük umut verdiklerini, ancak ana sorunlar karşısında çaresiz kalan Kütahya Belediyesinin sosyal belediyecilikten uzaklaştığını ileri sürdüler.

“BELEDİYE ÇÖZÜM MAKAMI”

Son günlerin gözde polemiği ekmek fiyatları konusunda belediyeyi tepkisiz kalmakla eleştiren Kütahyalı “Belediye makamı çözüm makamı” diyor. Cafe ve restoran denetimlerinin unutulduğunu iddia ederken “belediye sağlık birimi ekiplerimiz fırın denetimini  Ramazan’dan Ramazan’a göstermelik yapıyor. Madem pahalı ekmek satışına göz yumuluyor bari sağlıklı besin tüketelim “ diyerek tepki gösteriyor.

“SÜLEYMAN CANAN FARKLIYDI”

Gelen Mesajlar arasında en dikkat çekici yorumlardan birisi de Saadet Partili Kütahya eski belediye başkanı Süleyman Canan içindi. Yorumların birisinde “Süleyman Canan için kayıp geçen yılların Sorumlusu diyorlardı. Ancak Süleyman Canan halk ile hep iç içe yaşadı. Kendi Pazar alışverişini yaparken pazarını denetler, her mahalleye kurduğu fırınlar ile düşük gelirli halka yaşama imkanı verirdi. Bizim bir zamanlar İncik Suyumuz vardı. Mustafa iça ile başlayan monşer yönetim şekli herkesin gelir düzeyini aynı sandı. Kütahya emekli şehri, dar gelirlinin huzurlu kentiydi. Süleyman Canan’ı aratıyorlar.” Şeklindeydi.

 

“SARAYDAN DEĞİL CANDAN YÖNETİM İSTİYORUZ”

Bir saray polemiği de yeni Kütahya Belediye binası için başladı. Kimi okur ve takipçi gösterişin önemli olduğunu, bunun bir vizyon meselesi olduğunu söylerken kimileri yeni belediye hizmet binasının aşırı büyük ve gösterişli olduğunu savundu. En çarpıcı yorum ise “ben binanın büyüklüğüne veya ismine bakmam. Saray’dan değil candan yönetim istiyoruz. Belediye yönetiminde şuan bir iç çekişme görüyoruz. Belediye BaşkanI yardımcıları ile bir çok konuda ters. Zaten ön plana çıkan hemen dersest ediliyor. Halka yakın halkın içinden bir yönetim istiyoruz” diye yapıldı.


Haber okunma sayısı: 943
Haber eklenme tarihi : 31.07.2018 22:18YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı