26 Şubat 2020 Çarşamba

PARKLAR NE KADAR GÜVENLİ

Son günlerde genel medyada yer alan çocuklara yönelik istismarlar, Kütahya’da çocuk parklarının ne kadar güvenli olduğu sorusunu gündeme getirdi.

parklar-ne-kadar-guvenli
 Çocuklarının temiz hava almasını, enerjilerini atmasını ve yaz günlerinin tadını çıkarmasını isteyen anne babalar, Kütahya’da çocuk parklarının ne kadar güvenli olduğunu sorguluyor. Özellikle sosyal medyada serzenişlerini dile getiren ebeveynler, çocuklarını parklara göndermekte endişe ettiklerini belirtiyorlar.

“ÇOCUKLARIMIZ EVDE HAPSOLUYOR”

Özellikle akşam saatlerinde bazı parkların alkol ve madde bağımlılarının mekanı durumuna geldiğini iddia eden vatandaşlar, “ Akşam saatlerinde ve gece geç saatlerde parklarda oturum eğlendiklerini düşünen gençler hem aldıkları alkol ve maddelerle çocuklarımızı kötü örnek oluyor hem de çıkardıkları yüksek ses ve dinledikleri yüksek sesli müziklerle çevreyi rahatsız ediyorlar. Son zamanlarda çocuklara yönelik yaşanan istismar olayları nedeniyle çocuklarımızı parka göndermeye çekinir olduk. Temiz hava almasını istediğimiz çocukları parklardaki güvenlik zafiyeti nedeniyle evde hapsediyoruz.” Diye konuştular…

“GECE BEKÇİSİ OLSUN”

İl Emniyet Müdürlüğünden tedbirlerin artırılmasını isteyen vatandaşlar, “ Emniyet yetkililerinin ve yerel idarecilerin özellikle çocuk parkları konusunda daha duyarlı davranmalarını istiyoruz. Devriyeler artırılabilirse yada bazı illerde olduğu gibi ilimizde de gece bekçileri özellikle geç saatlerde devriye görevi yapabilirse sorun çözülebilir” dediler. 


Haber okunma sayısı: 1409
Haber eklenme tarihi : 07.08.2018 21:03YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı