20 Nisan 2024 Cumartesi

“KORKULACAK DURUM YOK. TÜM TEDBİRLER ALINDI”

Ak Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Emet Eti Bor’da meydana gelen sülfürik asit sızıntısı ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Tan, Eti Bor işletmesi tarafından kaçağın mümkün olan en hızlı şekilde giderilmesi için gerekli tüm çalışmanın yapıldığını belirtti.

korkulacak-durum-yok-tum-tedbirler-alindi
 Milletvekili Ahmet Tan, meydana gelen sızıntının tespit edilmesinin ardından sızıntı olan tankın boşaltılarak, işletme içindeki diğer tanklara aktarıldığını kaydetti. Konuyu yakından takip ettiklerini kaydeden Ahmet Tan, “ Söz konusu süreç içerisinde tanktan boşalan sülfürik asit, her iki tankın içinde bulunduğu biriktirme havuzunda tutulmuş ve burada nötralizasyon (etkisizleştirme) için kireçleme işlemi yapılmıştır. Sülfürik asit tankında oluşan kaçağın mümkün olan en hızlı şekilde giderilmesi ve biriktirme havuzundaki sülfürik asit’ in nötralizasyonu için İşletme Müdürlüğü gerekli tüm tedbirleri uygulamaya koymuştur.” dedi.

papara bahis

Haber okunma sayısı: 4755
Haber eklenme tarihi : 13.08.2018 20:13

Haberin etiketleri:

ahmet tan, eti bor, emet, kütahya


YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı