01 Haziran 2023 Perşembe

BELEDİYESPOR NE YAPAR

Bir dönem ithal futbolcularla Kütahya Süper Amatör liginde boy gösteren, haklı olduğu bir çok konuda yanlış yönetimler ve lobi faaliyetleri ile içler acısı hale düşen Altıntaş Belediyespor’un Altıntaş’a ne kadar katkısı olduğu sorgulanmaya başlandı.

belediyespor-ne-yapar
 Birçok ilçe belediyesi ilçe tanıtımlarını, hatta ilçe takımlarının illere yaptığı katkılar konuşulurken, Altıntaş Belediyespor’un Altıntaş ekonomisine ve Altıntaş gençliğine ne kadar katkısı olduğu ilçede dillendirilmeye başlandı. Amatör ligde top koşturan Altıntaş Belediyespor’un mevcut belediye gelirlerinden yararlanamadığı sadece halı saha işletmesi geliri ile yönetilmeye çalışıldığı iddia edilirken Gençlik ve Spor Bakanı’nın Kütahya ziyaretinde ne ilçe yönetiminin nede Belediyespor kulübü yöneticilerinin Bakan’dan talepte bulunmaması ise ilçenin sahipsizliğini bir kez daha ortaya koyuyor.

“YÖNETİM NE KADAR BAŞARILI ?”
İlçe halkı Altıntaş Belediyespor’un ilçenin markası olabilecek bir konumda olmasına rağmen Kulüp yönetimi yada ilçe yöneticileri tarafından sahipsiz bırakılması nedeniyle gençlerin cezalandırıldığını ileri sürüyor.
İdman programı bile belli olmayan takımın, ne alt yapıda nede akademi liglerinde başarılı olmasının imkansız olduğunu kaydeden gençler ise, Takımın biran evvel profesyonel ellerde yönetilmesi gerektiğinin altını çiziyor.
Belediyespor’un mevcut Altıntaş gençlerine hizmet edilmesi için alt yapı çalışmalarına hız vermesi gerektiği hatırlatan vatandaşlar ise, Çok programlı lise ve ilköğretim seviyesinde hizmet eden Milli eğitim camiasında görevli Beden Eğitimi öğretmenlerinin taşın altına elini koyması gerektiği ifade ediliyor.
 
SORUMLU BELEDİYE Mİ ?
 KULÜP YETKİLİLERİ Mİ ?
Belediyespor’un gelirlerinin az olması ve diğer belediyelerin yaptıkları yatırımlar göz önüne alındığında Altıntaş’ın tanıtımı için öncelik olacak sportif faaliyetlerin başarısız oluşu Altıntaş Belediyesine mi yoksa Belediyespor yetkililerin mi sorumluluğunda merak ediliyor.

 

Haber okunma sayısı: 3637
Haber eklenme tarihi : 20.12.2013 09:42YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Yeter artık

    Misafir Ya bırakın beyler. Belediye başaknlığınında hatası var. Kulup yöneticileri dişinden tırnağından ayırarak bişiler yapmaya çalışıyor. Başkan sürekli belediyeden 5 kuruş destek alamadığını söylüyor. Başkan kulübü kapatacakmış. Yöneticiler izin vermiyormuş... 22 Aralık 2013 18:41

  • kulüp yönetimi

    Misafir bence burada başarısızlığın en büyük nedeni kulüp yönetimidir imkan yoksa bile bulmak çalışmak lazım doğru insanlar yönetime geçerse çok daha düzgün olacağına inanıyorum 20 Aralık 2013 16:13

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı