29 Eylül 2023 Cuma

Altıntaş polisinden Kutlu doğum ormanı

Altıntaş Emniyet Amirliği tarafından kutlu doğum haftası nedeniyle hatıra ormanı oluşturuldu

altintas-polisinden-kutlu-dogum-ormani
 Altıntaş Orman İşletme Şefliği ve Altıntaş Emniyet Amirliği işbirliği ile Polis hatıra ormanı kuruldu.  Gediz yolu üzeri Akçaköy sınırlarında bulunan ve Altıntaş Orman İşletme Şefliği tarafından İlçe Emniyet Amirliğine tahsis edilen 6 bin m² lik alanda kurulan hatıra ormanı ağaç dikim törenine Altıntaş Kaymakamı Mehmet Alparslan, Cumhuriyet Savcıları Ömer Öz, Muhammed Güner ve Hasan Bıyık, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser İbrahim Umuti, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Karanfin, öğrenciler ve Emniyet Amirliği personeli katıldı.
Emniyet mensubu olarak ilçeden ayrıldıklarında Altıntaş’ta Dikili bir fidanlarının olduğunu söyleyebileceklerini ifade eden Amniyet Amiri İbrahim Umuti, "Dünya her geçen gün küresel ısınma tehdidiyle karşı karşıya. Bu tehdide karşı alacağımız önlemlerden birisi de ağacı korumak ve ağaç dikmektir. Ülke ormanlarımız bugün bizlere lazım olduğu kadar, yarın bizden sonraki nesiller için de vazgeçilmezdir. Dikeceğimiz her fidan, hem kendimiz hem de gelecek nesiller için bir umut kaynağı olacaktır." diye konuştu.
Kaymakam Mehmet Alparslan’da,  "Yeşil bir Altıntaş hepimizin isteğidir. Bunun için kurumlarımızla birlikte  böyle etkinlikler de düzenliyoruz. Bizden sonra bu vatandaşlara yeşil bir alan bırakacağız." ifadelerini kullandı.
 

Haber okunma sayısı: 7052
Haber eklenme tarihi : 26.04.2014 07:46YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

KÜTAHYA

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Yerel yönetimlerin kuşkusuz en büyük yol gösterenleri olarak adlandırılan şehir kent konseyleri çevre illerde yerel yönetimlere projeler

KÜTAHYA - HAVA DURUMU

KUTAHYA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı